6413 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 65 |
| OD (D) | 160 |
| Width (B1) | 37 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 1,280.00
Dimension Type: Metric
65mm ID x 160mm OD x 37mm Width
Possible Design Modifications
6413 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 65 |
| OD (D) | 160 |
| Width (B1) | 37 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.3 × 6.3 × 1.5 in |
| Inner Diameter | 65mm |
| Outer Diameter | 160mm |
| Width | 37mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |