639 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 9 |
| OD (D) | 30 |
| Width (B1) | 10 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 80.00
Dimension Type: Metric
9mm ID x 30mm OD x 10mm Width
Possible Design Modifications
639 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 9 |
| OD (D) | 30 |
| Width (B1) | 10 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 1.2 × 0.4 in |
| Inner Diameter | 9mm |
| Outer Diameter | 30mm |
| Width | 10mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |