6321 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 105 |
| OD (D) | 225 |
| Width (B1) | 49 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 2,700.00
Dimension Type: Metric
105mm ID x 225mm OD x 49mm Width
Possible Design Modifications
6321 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 105 |
| OD (D) | 225 |
| Width (B1) | 49 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 6.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.9 × 8.9 × 2 in |
| Inner Diameter | 105mm |
| Outer Diameter | 225mm |
| Width | 49mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |