6314 Full Ceramic Bearings (70X150X35)
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 70 |
| OD (D) | 150 |
| Width (B1) | 35 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 1,400.00
Possible Design Modifications
6314 Full Ceramic Bearings (70X150X35)
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 70 |
| OD (D) | 150 |
| Width (B1) | 35 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 6 × 1.4 in |
| Inner Diameter | 70mm |
| Outer Diameter | 150mm |
| Width | 35mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |