6222 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 110 |
| OD (D) | 200 |
| Width (B1) | 38 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 3,000.00
Dimension Type: Metric
110mm ID x 200mm OD x 38mm Width
Possible Design Modifications
6222 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 110 |
| OD (D) | 200 |
| Width (B1) | 38 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 6.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.9 × 7.9 × 1.5 in |
| Inner Diameter | 110mm |
| Outer Diameter | 200mm |
| Width | 38mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |