6221 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 105 |
| OD (D) | 190 |
| Width (B1) | 36 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 2,944.00
Dimension Type: Metric
105mm ID x 190mm OD x 36mm Width
Possible Design Modifications
6221 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 105 |
| OD (D) | 190 |
| Width (B1) | 36 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 6.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 1.5 in |
| Inner Diameter | 105mm |
| Outer Diameter | 190mm |
| Width | 36mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |