6220 Full Ceramic Bearings (100X180X34)
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 100 |
| OD (D) | 180 |
| Width (B1) | 34 |
In stock items will typically ship in 5 to 9 working days.
Large quantity discounts available.
$ 2,040.00
Possible Design Modifications
6220 Full Ceramic Bearings (100X180X34)
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 100 |
| OD (D) | 180 |
| Width (B1) | 34 |
In stock items will typically ship in 5 to 9 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 7.1 × 1.4 in |
| Inner Diameter | 100mm |
| Outer Diameter | 180mm |
| Width | 34mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |