6213 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 65 |
| OD (D) | 120 |
| Width (B1) | 23 |
In stock items will typically ship in 5 to 10 working days.
Large quantity discounts available.
$ 600.00
Dimension Type: Metric
65mm ID x 120mm OD x 23mm Width
Possible Design Modifications
6213 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 65 |
| OD (D) | 120 |
| Width (B1) | 23 |
In stock items will typically ship in 5 to 10 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.8 × 4.8 × 1 in |
| Inner Diameter | 65mm |
| Outer Diameter | 120mm |
| Width | 23mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |