61818 Full Ceramic Bearings (90X115X13)
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 90 |
| OD (D) | 115 |
| Width (B1) | 13 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available
$ 388.00
Dimension Type: Metric
90mm ID x 115mm OD x 13mm Width
Possible Design Modifications
61818 Full Ceramic Bearings (90X115X13)
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 90 |
| OD (D) | 115 |
| Width (B1) | 13 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.6 × 4.6 × 0.6 in |
| Inner Diameter | 90mm |
| Outer Diameter | 115mm |
| Width | 13mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |