6022 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 110 |
| OD (D) | 170 |
| Width (B1) | 28 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 2,040.00
Dimension Type: Metric
110mm ID x 170mm OD x 28mm Width
Possible Design Modifications
6022 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 110 |
| OD (D) | 170 |
| Width (B1) | 28 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 3.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.7 × 6.7 × 1.2 in |
| Inner Diameter | 110mm |
| Outer Diameter | 170mm |
| Width | 28mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |