16002 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 15 |
| OD (D) | 32 |
| Width (B1) | 8 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
$ 58.32
Dimension Type: Metric
15mm ID x 32mm OD x 8mm Width
Possible Design Modifications
16002 Full Ceramic Bearings
| Dimension Type | Metric |
|---|---|
| ID (d) | 15 |
| OD (D) | 32 |
| Width (B1) | 8 |
In stock items will typically ship in 3 to 7 working days.
Large quantity discounts available.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.3 × 1.3 × 0.4 in |
| Inner Diameter | 15mm |
| Outer Diameter | 32mm |
| Width | 8mm |
| Bearing Type | Full ceramic deep groove ball bearings |